Kazimierzowska na Wawelu

wpis w: z_humanistyczny | 0

12 października uczniowie technikum odzieżowego i fryzjerskiego wędrowali historycznymi uliczkami Krakowa śladami Młodej Polski. Spacerując, poznali miejsca związane z życiem i twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Odwiedzili plac Matejki i ASP, dowiedzieli się, jak wyglądała edukacja artysty. Zobaczyli miejsce ślubu Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny – Kościół Mariacki. Mieli możliwość podziwiania polichromii i witraży stworzonych przez Mehoffera i Wyspiańskiego. Odkrywanie świata młodopolskiej bohemy zakończyło zwiedzanie najsławniejszej kawiarni artystycznej Jamy Michalika, gdzie istniał Zielony Balonik. Uczniom głęboko pozostaną w pamięci: secesyjne nastroje  i smak chrupiących zapiekanek z krakowskiego Kazimierza.