2TMA muzycznie z okazji Dnia Dziecka

wpis w: z_humanistyczny | 0

Oddział 2TMA wraz wychowawcą, Małgorzatą Kur, wybrali się do kina na film biograficzno-muzyczny „Michael”. Zapoznali się z życiem Michaela Jacksona i kolejami losu w zespole Jackson 5 oraz początkami kariery solowej. Wyjście odbyło się w ramach Dnia Dziecka .

Wiem, co jem! – warsztaty kulinarne

wpis w: z_humanistyczny | 0

O tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jesteśmy tym, co jemy! 21 kwietnia klasa 3TMB wzięła udział w warsztatach kulinarnych, których celem było rozbudzenie kreatywności kulinarnej, ciekawości nowych smaków, a co za tym idzie edukacja zdrowotna. Uczniowie przygotowali … Więcej

„Pojedynek”

wpis w: z_humanistyczny | 0

W dniu 5 marca klasa 3TFE mogła zobaczyć losy polskich oficerów, lekarzy i uczonych, którzy byli uwięzieni w obozie w Kozielsku. Mogli zobaczyć determinację głównego bohatera – pianisty, który nie chciał przejść na stronę wroga, pomimo obietnic lepszego życia i … Więcej

#wkręceni w wielokulturowość

Pod koniec listopada zakończył się kilkumiesięczny projekt WIE, a podsumowanie, które odbyło się 4 grudnia,  opisywało jego działania, cele i efekty. Projekt promował współistnienie różnych kultur i tradycji w szkolnej społeczności i najbliższym środowisku, pokazywał, jak  ważne są działania w … Więcej

#Wielokulturowość

Przystanek nr 6 – Wielokulturowa Warszawa 18 listopada uczniowie klas 3TMA, 3TMB, 3TSA będąc już na finiszu realizowanego projektu, udali się do Muzeum Warszawy, by tam wykonując różnorodne zadania warsztatowe, poszukać śladów warszawskiej wielokulturowości i zastanowić się nad jej wpływem na dzieje i charakter stolicy … Więcej

Wizyta w Sulejówku

wpis w: z_humanistyczny | 0

W dniach 5 i 6 listopada w ramach obchodów106. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie pierwszych i drugich oddziałów odzieżowych, fryzjerskich, stylistów i klas branżowych udały się z wizytą do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tam zwiedzili wystawę :”Dla Rzeczpospolitej. … Więcej

#Wielokulturowość

Przystanek nr 5 – świat Orientu 4 listopada uczniowie klas 3TMA, 3TMB, 3TSA w ramach realizowanego projektu udali się do Muzeum Azji i Pacyfiku. Przede wszystkim zaskoczyły  i zauroczyły nas kolory zgromadzonej w Muzeum kolekcji ze świata Orientu: bogatych tkanin,  … Więcej

Wycieczka Oświęcim – Kraków

wpis w: z_humanistyczny | 0

W dniach 3 i 4 listopada uczniowie oddziałów trzecich, czwartych i piątych odbyli wycieczkę pamięci historycznej do Krakowa oraz obozu zagłady Auschwitz. Pierwszego dnia przemierzając drogi Muzeum w Oświęcimiu, towarzyszyła ciężka aura pogodowa, uczniowie zwiedzali obóz koncentracyjny w ulewnym deszczu, … Więcej

#WIELOKULTUROWOŚĆ

Przystanek nr 4 – Jak pięknie się różnić? 16 października uczniowie klas 3TSA i 3TMB wzięli udział w warsztatach na temat różnorodności, która jest cechą współczesnego świata. INNY nie znaczy gorszy – to myśl, która towarzyszyła uczestnikom zajęć. Różnice mogą … Więcej

Przejdź do treści