Muzeum Powstania Warszawskiego

wpis w: Aktualności, z_humanistyczny | 0

„Słusznie składamy hołd tym, którzy poświęcili wszystko niepodległości i wolności”

Ze słowami Ronalda Reagana w duszy uczniowie klasy 3TE udali się w piątkowe popołudnie 25 września do Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to niezwykła wizyta ze względu na indywidualny charakter zwiedzania. Ze względu na nielicznych turystów przebywających w obiekcie uczennice w pełni zanurzyły się tą szczególną lekcję patriotyzmu dzięki wystawom, tekstom kultury czy rekwizytom. Ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wizyta w muzeum dała możliwość przeniesienia się choć na chwilę do roku 1944.

Mapa Mokotowa w czasie Powstania
Mapa Mokotowa z czasów Powstania Warszawskiego
Kalendarz Powstańczy
Kalendarz Powstańczy

Uczennica w Muzeum
Uczennica podczas zwiedzania Muzeum
Widok Wisły w czasie II wojny światowej
Zdjęcie okolic Wisły w czasie II wojny światowej
Uczennice w Muzeum
Grupa Uczennic podczas zwiedzania Muzeum