Spotkanie z Absolwentem

wpis w: Aktualności, WIE | 0

Dnia 30 września w ramach realizacji XV edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych- ,,Moja Szkoła dawniej i dziś” odbyło się spotkanie uczestników projektu z Absolwentem. Pan Paweł Żurowski ukończył technikum odzieżowe w 1986r.Oczarował naszych uczniów swoją opowieścią o życiu i przygodach, które spotkały go w naszej szkole. Z rozrzewnieniem wspominał lekcje matematyki z panem Andrzejem Olichwierem i pracownię zawodową z panem Adolfem Fijałkowskim i panem Andrzejem Pyrką. Opowiadał o licznych pracach domowych z j. polskiego, które zadawała pani Barbara Zielińska. Podkreślił, że najważniejsze w życiu to odważyć się na marzenia i zawsze dążyć do realizacji swoich celów.

Pani Dyrektor Magdalena Jarosińska oprowadziła naszego gościa po szkole i pokazała, jak bardzo zmieniły się warunki nauki w ciągu ostatnich lat. Nowoczesna baza dydaktyczna wywarła na naszym absolwencie duże wrażenie.

Uczniowie oddziałów 3TMA, 3TMB byli bardzo zainteresowani historią szkoły i zadawali różne pytania: gdzie odbywały się praktyki zawodowe, jakich przedmiotów uczyli się ich rówieśnicy w latach osiemdziesiątych.

Spotkanie z Absolwentem uświadomiło naszym uczniom, jak zmieniła się nasza szkoła na przestrzeni lat. Młodzież z pewnością na długo zapamięta niezwykłe chwile spędzone na międzypokoleniowej rozmowie z panem Pawłem Żurowskim.