Wycieczka patriotyczna

wpis w: Aktualności | 0

15 września uczniowie klasy 3TLG zwiedzili w Sulejówku muzealną wystawę ,,Dla Rzeczypospolitej – Józef Piłsudski. Młodzież poznała losy wielkiego Polaka, począwszy od jego dzieciństwa i młodości w Żułowie, Wilnie i Charkowie. Narracja ekspozycji pozwoliła zrozumieć stopniową przemianę Marszałka z działacza partyjnego i konspiratora w dowódcę wojskowego. Opowieść biograficzna wyjaśniła kontekst historyczny epoki. Pokazała w nowoczesny sposób narodziny Państwa Polskiego, które powstało z woli całego narodu i opierało się na demokratycznych podstawach. Uczniowie zwrócili uwagę na zabytkowy dworek Milusin w sąsiedztwie nowoczesnego muzeum. Dom Piłsudskich, wraz z otoczeniem, to wyjątkowa przestrzeń, która dała możliwość obcowania z wnętrzem przesyconym duchem jego mieszkańców i atmosferą lat 20. ubiegłego wieku. Spacer po lesie otaczającym dworek pozwolił na poznanie uroków polskiej przyrody.