X Ogólnopolski Konkurs Żołnierze Wyklęci

wpis w: Aktualności | 0

     W dniach 20 – 21czerwca Aneta Szcześniak z klasy IITLG uczestniczyła w spotkaniu laureatów konkursu w Lublinie. Uczennica zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni. Celem konkursu wśród uczniów było upowszechnienie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Patronat Honorowy objął Prezydent  RP Andrzej Duda.

   Aneta miała możliwość przejścia po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, zapoznała się z historią miasta i Polski z pierwszych lat okupacji sowieckiej ziem polskich. Odwiedziła były sowiecki obóz koncentracyjny NKWD na Majdanku, sowiecki obóz w Krzesimowie i w miejscowości Skrobów. Największym przeżyciem dla niej stanowiło spotkanie i rozmowa z dawnym  żołnierzem AK – kpt.Longinem Rozwadowskim – pseudonim Wilk.