Muzeum historii życia w PRL

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 4 września uczniowie oddziałów 3TMA i 3TMB wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum Historii Życia w PRL.
Wszyscy mogli cofnąć się w czasie i zobaczyć jak wyglądała codzienność, kiedy ich rodzice i dziadkowie byli dziećmi. Mały Fiat, adapter Bambino, pralka Frania to tylko niektóre symbole PRL, które można było zobaczyć na wystawie.
Chętni mogli napić się kawy lub oranżady i zjeść lody w kawiarni stylizowanej na lata 70-te.
Wizyta w muzeum okazała się ciekawym spacerem i cenną lekcją historii dla każdego.

Tego dnia również uczniowie oddziałów 3TE i 3TD wspólnie z wychowawcami panią Joanną Maciejewską i panią Barbarą Spychalską odwiedzili Muzeum Życia w PRL przy ulicy Pięknej w Warszawie. Wystawa pokazuje codzienne życie w minionej epoce. Uczniowie zwiedzili odtworzone wnętrze kawiarni, przedszkola i mieszkania wystylizowane na lata 60-70.
W małej sali kinowej obejrzeli wyświetlane „Kroniki filmowe” propagujące czasy PRL-u. Obejrzeli także między innymi: Małego Fiata, pralkę Franię, syfony, ubrania, opakowania artykułów spożywczych, środków czystości i kosmetyków, magnetofony na kasety czy adapter Bambino. Wśród uczniów dużą atrakcją cieszyła się budka telefoniczna. Przeniesienie się choć na chwilę w tamte czasy przybliżyło młodzieży historię lat PRL-u, które znają tylko z opowieści rodziców czy dziadków.