Muzeum Powstania Warszawskiego

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 4 września klasa 3TC wraz z wychowawcą Piotrem Olszewskim wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mieli okazję zagłębić się w historię tego niezwykle ważnego dla Polaków wydarzenia.
Eksponaty i pamiątki ukazane w muzeum pozwoliły zrozumieć ciężką sytuację, z którą naród polski mierzył się w 1944 r. Wystawa pomogła przenieść się w czasie dzięki licznym wycinkom z gazet i ułatwiła chronologiczne usystematyzowanie wydarzeń dzięki kartkom z kalendarza znajdującym się przy eksponacie o adekwatnej tematyce.
Uczniowie mieli również okazję poznać swojego powstańczego sobowtóra dzięki multimedialnej sekcji wystawy. Zeskanowane twarze młodzieży były porównywane do bohaterów 1944 r. z uwzględnieniem ich zasług i krótkiego życiorysu.
Wycieczka była niezwykłą okazją do odświeżenia informacji o powstaniu i umocnienia patriotyzmu w sercach młodych polaków. Zwiedzanie muzeum jest niepowtarzalnym przeżyciem, na które warto zabrać nie tylko młodzież.