Na szlaku historyczno-przyrodniczym

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

W ciepłym i słonecznym dniu 05 września klasy 2TC, 2TD oraz 2TE ruszyły szlakiem historyczno-przyrodniczym po zielonej wyspie stolicy – Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Pierwsze kroki skierowali do Wilii Żabińskich, gdzie kilkuset warszawiaków znalazło schronienie w czasie II Wojny Światowej.
„Ryzykowałem i dałem schronienie nie dlatego, że byli Żydami, lecz dlatego, że byli prześladowani. Gdyby prześladowani byli Niemcy, postępowałbym tak samo. Mowa bowiem o ludziach, którzy zostali skazani, choć niczego złego nie zrobili. To było przerażające. Moim ludzkim obowiązkiem było im pomóc. Zwyczajna przyzwoitość” Jan Żabiński YadVashem. 1965.
Następnie udali się na spotkanie z przedstawicielami zagrożonych gatunków zwierząt z różnych stron świata, obejrzeli wystawę dotyczącą przemytu nielegalnych wyrobów ze zwierząt oraz wystawę dotyczącą zagrożenia ekosystemu poprzez działanie człowieka takie jak zaśmiecanie środowiska naturalnego czy brak segregacji śmieci.
Wszystkim uczniom życzymy na Nowy Rok Szkolny takiej energii i pracowitości jaką mogliśmy zaobserwować w mrówczych tunelach!