W muzeum domków dla lalek

wpis w: Aktualności | 0

4 września uczniowie klas 2TMA i 2TMB przekroczyli progi niesamowitego Muzeum….MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK. Od dziesięcioleci dawne domy dla lalek fascynują nie tylko turystów w muzeach zabawek ale też historyków, badaczy kultury i przemian społecznych, architektów, scenografów i kolekcjonerów.
Na wystawie zaprezentowano domki dla lalek z całego świata. Pogrupowane tematycznie – SEN I WYPOCZYNEK, SZKOŁA I NAUKA, HIGIENA I CZYSTOŚĆ, SZYCIE I OZDABIANIE, SKLEPY I STRAGANY, MEDYCYNA I OPIEKA, KUCHNIA I SPIŻARNIA. Eksponaty te opowiadają historie sprzed lat i ukazują swoje nieprzemijające piękno.Zbiory pochodzą z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej.
Miniaturowe domki dla lalek to doskonała lekcja historii, życia społecznego i kulturalnego minionych czasów. Na wystawie odnajdziemy precyzyjnie wykonane maleńkie elementy wyposażenia domów, zakładów pracy, a często zanikających zawodów.
Młodzież zainteresowała się szczególnie domkami: zakład krawiecki, sklep bławatny (sklep z tkaninami) i sklep z odzieżą.
Zapraszamy do obejrzenia galerii i przeniesienia się w czasy dzieciństwa naszych mam, babć a nawet prababć…