Majowa wycieczka Lublin – Majdanek

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 31 maja uczniowie klas 1TD i 1TE wybrali się na wycieczkę do Lublina – miasta gdzie czas płynie wolniej. Stare Miasto z Bramą Krakowską urzeka swoją XIV wieczną architekturą a turyści mają okazję poruszać się po mieście trolejbusem. (W Polsce są tylko trzy miasta posiadające trolejbusy w swoim taborze).
Już w drodze do Lublina w pociągu uczestnicy wzięli udział w warsztatach dotyczących geograficznych i biologicznych aspektów Lubelszczyzny, zapoznali się z legendą związana z Bramą Krakowską, uczestniczyli w warsztatach w języku angielskim dotyczących historii Obozu na Majdanku.
W godzinach dopołudniowych uczniowie przechadzali się uliczkami Starego Miasta i korzystali z urokliwych kawiarenek natomiast po południu cała grupa pod opieką przewodnika miała okazję dotknąć namiastki historii będąc na terenie byłego Obozu Niemieckiego Pracy i Zagłady na Majdanku. Uczniowie w skupieniu i refleksji pochylili się nad takimi zagadnieniami jak wartość życia, ulotność naszego istnienia. Był to moment zatrzymania się i swoisty rachunek sumienia z jakości swojego dotychczasowego życia mając na uwadze słowa wyryte w kamieniu nad mauzoleum z prochami zamordowanych „LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ”.