Lekcje muzealne na wystawie: Krzycząc Polska! Niepodległa 1918

wpis w: Aktualności | 0

W listopadzie 2018 r. uczniowie oddziałów: 1TMB, 2TPMB i 2TE w ramach edukacji patriotycznej uczestniczyli w lekcjach muzealnych na wystawie zorganizowanej z okazji100-lecia odzyskania Niepodległości w Muzeum Narodowym.
Podczas lekcji pt. Niech się Polska przyśni Tobie uczniowie mogli obejrzeć wiele obrazów o tematyce patriotycznej i posłuchać o sztuce na ziemiach polskich tuż przed odzyskaniem niepodległości. Mogli zapoznać się z dziełami Jacka Malczewskiego, Zofii Stryjeńskiej, Tadeusza Makowskiego, Witolda Wojtkiewicza i innych artystów zamieszkałych na ziemiach polskich i poza nimi. Dzieła malarskie pomagały uczniom wyobrazić sobie jak wyglądała walka o niepodległość Polski oraz jej główni aktorzy. Warto wspomnieć, że najwybitniejszymi portrecistami tamtych czasów byli : Wojciech Kossak, Stanisław Fabijański, Władysław Wankie, Leopold Gottlieb, Leon Wyczółkowski. Uczniowie dowiedzieli się, że wielu z nich nie tylko uwieczniało ważne wydarzenia historyczne, ale również brało w nich udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *