Co łączy smog, mgłę i inhalator

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

Co łączy smog, mgłę i inhalator? –dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych uczestnicząc w wykładzie na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW 26 września.
Dr inż. Agata Penconek wyjaśniła słuchaczom wszystkie pojęcia związane z aerozolami oraz jak wiedzę o aerozolach wykorzystują inżynierowie do projektowania rozwiązań zabezpieczających przed smogiem.
Wykład podzielony został na dwie części. W części pierwszej przedstawiona była „jasna” strona aerozoli, zastosowanie w aerozoloterapii i najnowsze badania i osiągnięcia w tej dziedzinie.
W części drugiej „ciemnej” stronie aerozoli uczniowie dowiedzieli się co to jest smog poznali przyczyny jego powstawania, zagrożenia jakie niesie dla zdrowia oraz metodach radzenia sobie z tym problemem.
Wykład był świetnym uzupełnienie materiału programowego chemii w klasie pierwszej, gdzie omawiane są skutki nadmiernej eksploatacji paliw kopalnych.