Lekcja patriotyzmu – lekcja historii w sejmie RP

wpis w: Aktualności, z_humanistyczny | 0

Dnia 5 marca uczniowie Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego wzięli udział w konferencji historycznej: Katyń – 5 Marca – Dzień Pamięci zorganizowanej przez Warszawską Solidarność Oświatową i Fundację Golgota Wschodu dla uczniów szkół warszawskich w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konferencji było zainspirowanie młodzieży do poznania i poszerzenia wiedzy z najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem faktów i wydarzeń długo w naszych dziejach przemilczanych. Młodzież utwierdziła się w przekonaniu, że Zbrodnia Katyńska miała pozostać mroczną tajemnicą, o której prawda nie mogła nigdy być ujawniona. Zrozumiała, że Katyń na wiele lat stał się symbolem wszystkich nieznanych miejsc śmierci skrywających tysiące wymordowanych Polaków, a katyńskie kłamstwo stało się mitem założycielskim władzy komunistycznej w Polsce, całkowicie zależnej od sowieckiej Rosji.
Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat funkcjonowania państw totalitarnych. Konferencja historyczna okazała się interesującą lekcją patriotyzmu.