Andrzejki z wolontariuszami PCK

wpis w: Aktualności, Wolontariat | 0

W tym roku Ogniskowe Andrzejki obchodziliśmy trochę wcześniej, bo 28 listopada. Mieliśmy również gości – młodych wolontariuszy z grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża z Warszawy.
Chłopcy przygotowali dla nas kilka Andrzejkowych wróżb. Dzieci i młodzież mogli między innymi sprawdzić , jak będzie miał na imię ich przyszły chłopak, albo jak będzie miała na imię przyszła dziewczyna.
Później wychowankowie zostali podzieleni na trzy drużyny i zagraliśmy w kalambury. Ale nie takie zwykłe kalambury, a jesienno-andrzejkowe. Hasła jakie zostały przygotowane przez wolontariuszy były związane z magią, wróżbami, jesienią. W magiczny sposób wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów, co spowodowało, że każdy zasłużył na słodką nagrodę.
A nagrody, czyli słodycze zapakowane w przepiękną papierową dynię, przygotowali dla nas uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22. Dziękujemy! 🙂