Wykłady z ciekawej chemii na UW

wpis w: Aktualności | 0

Jak co roku uczniowie naszej szkoły poszerzają wiedzę biorąc udział w wykładach dla szkół ponadgimnazjalnych.

19 października wysłuchali ciekawego wykładu „Chemia organiczna w nanotechnologii, nanomedycyna i nowe materiały. Wykład bogato ilustrowany animacjami wygłosił dr Michał Wójcik.

Uczniowie zapoznali się z możliwościami jakie daje nanotechnologia w miniaturyzacji tranzystorów. Dla przykładu koszt pamięć 2GB w 1980 roku wynosił 80 tysięcy $ a w roku 2000 5 $.

W celu lepszego zrozumienia tematu wykładowca przedstawił graficzne porównanie wielkości nanocząstek i innych małych obiektów dostrzeganych gołym okiem lub przy użyciu mikroskopu.Przedstawione zostały również olbrzymie możliwości jakie niesie poznanie właściwości nanocząstek w medycynie. Ten dział medycyny został nazwany nanomedycyną.

Jak zaznaczył wykładowca to dopiero wstęp do technologii XXI wieku czyli nanotechnologii.