10. Narodowe Czytanie – „Moralność pani Dulskiej”

Narodowe Czytanie to akcja promująca czytelnictwo i bogactwo klasyki polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP.

Już w najbliższą sobotę tj. 4 września odbędzie się X Narodowe Czytanie, a lekturą tegorocznej akcji jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Reżyserem spektaklu jest dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników na specjalne audycje, relacje oraz transmisje z wydarzenia. Partnerem medialnym X Narodowego Czytania 2021 jest Polskie Radio.

 
 

W jubileuszowym Narodowym Czytaniu w warszawskim Ogrodzie Saskim weźmie udział Para Prezydencka. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. 

W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utwór napisany jesienią 1906 roku bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki.

Zapraszamy na audycje specjalne, relacje i transmisje z wydarzenia. Polskie Radio jest partnerem medialnym Narodowego Czytania 2021.

Skip to content