Mapa myśli

Mapa myśli to popularny sposób zapisywania informacji, pomagający rozłożyć dane na czynniki pierwsze. Można podobno aktywować synergiczną współpracę obu półkul mózgowych. W tworzeniu takich nietypowych „grafów” pomagają poniższe aplikacje.

Kreator mapy myśli Canva jest banalnie łatwy w użyciu. Cały proces jest bardzo łatwy i intuicyjny. Wystarczy wybrać szablon – z szerokiej kolekcję przykładowych map myśli, których można użyć. Potem po wystarczy kliknąć tekst, aby zmienić etykiety, kolory, czcionki i nie tylko.

Mapa myśli

Miro.com – aplikacja przygotowana na różne urządzenia. Narzędzie dodatkowo wspiera integrację z popularnymi narzędziami tj.: Google Drive, Dropbox, Trello czy Google Contacts. Aplikacja ta pozwala na pracę wielu uczestników równocześnie. Przykład mapy myśli przygotowany w miro.com 

 Mapa myśli

Coggle.it – to narzędzie do tworzenia map myśli. W pracach można wykorzystywać różnorodne dostępne ikony oraz wgrywać własne obrazki lub zdjęcia. Program oferuje zarówno wersję darmową, jak i płatną. W wersji darmowej można stworzyć 3 prywatne mapy oraz nieograniczoną ilość publicznych. Gotowe prace można pobierać w pliku PDF lub PNG. Obsługa Coggle jest intuicyjna. Tworząc kolejne rozgałęzienia możemy je powiększać i zmniejszać, podkreślając ich znaczenie. 

Skip to content