Grafika

Canva – internetowe narzędzie umożliwiające tworzenie projektów graficznych. Witryna zawiera bibliotekę, w której zostają udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Program online posiada filtry domyślne oraz zaawansowane funkcje edycyjne. Jest prosty w obsłudze, z wieloma estetycznymi szablonami, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Poniżej prezentacja kilku wybranych projektów.

Autor:A.Rychlicka
Autor:A.Rychlicka
Autor: A.Rychlicka
Autor: A.Rychlicka

PosterMyWall – aplikacja, która pozwala  błyskawicznie tworzyć piękne plakaty, ogłoszenia i ulotki. Można wykorzystać dostępne szablony, tła i kliparty lub przesłać własne zdjęcia, zmieniać tło i dodawać tekst. Program udostępnia duży wybór efektownych czcionek. Przygotowane projekty można udostępnić, a także pobrać w postaci pliku graficznego.

Poniżej przykład projektu w aplikacji PosterMyWall.

Genially to popularna platforma do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści. Wyjątkową cechą tego narzędzia jest możliwość uporządkowania wszystkich treści potrzebnych do przeprowadzenia lekcji: filmów, tekstów, poleceń dla uczniów, dokumentów, nagrań audio, linków do zewnętrznych zasobów, innych prezentacji na jednym slajdzie. Genially zapewnia integrację z Google dla Edukacji i Microsoft Office 365. Poniżej kilka przykładów prac wykonanych w Genial.ly

InShot – rozbudowany edytor plików multimedialnych. Możemy dzięki niemu przerabiać filmy, zdjęcia I muzykę dostępną na naszym smartfonie. Do filmów możemy dodawać muzykę, zdjęcia ozdabiać efektami, tworzyć kolaże itp. InShot jest przy tym prosty w obsłudze I nie sprawi problemów również początkującym użytkownikom.

Przykład filmiku w InShot

Biteable – to narzędzie do tworzenia prostych animacji. W programie znajdziemy gotowe szablony, a reszta zależy wyłącznie od naszej kreatywności. W edukacji warto wykorzystać Biteable do: promocji szkoły, promocji projektu, tworzenia zaproszeń do uczestnictwa w wydarzeniach, wyrażania emocji, tworzenia instrukcji do zadań, podsumowań lekcji, stawiania celów, przekazywania uczniom nacobezu, zamiast gazetki ściennej.

Życzenia – Dzień Nauczyciela 2020

Nowości w bibliotece

 

Skip to content