Quizy i testy

Kahoot – to aplikacja do tworzenia i rozgrywania interaktywnych quizów, przeprowadzania szybkich ankiet. W rozgrywce użytkownicy mogą brać udział pojedynczo lub drużynowo, co dodatkowo kształtuje umiejętność współpracy. Możemy zapisać statystyki udzielonych odpowiedzi np. na dysku Google; można również pobrać  link do quizu i udostępnić go.

Przykładowe quizy przygotowane w Kahoot:

Teksty kultury

Bookcrossing – uwolnij książkę!

-Portale społecznościowe

Quizizz jest platformą internetową dającą możliwość tworzenia własnych quizów oraz korzystania z już istniejących. Quizy można przeprowadzić podczas lekcji, bądź zadawać uczniom w ramach samodzielnego przygotowywania ich do zajęć. Aby przeprowadzić quiz, wystarczy udostępnić uczniom link. Dużą zaletą Quizizz jest to, że może on być rozwiązany równocześnie przez każdego ucznia indywidualnie na każdym urządzeniu elektronicznym mającym dostęp do internetu. Quizy mogą być narzędziem do wprowadzania nowych tematów, bądź też sposobem na sprawdzenie wiedzy już zdobytej przez uczniów, jako testy wiedzy. Poniżej przykłady quizów przygotowanych w aplikacji Quizizz.

LearningApps.org jest wspaniałą aplikacją, dzięki której można przygotować mnóstwo atrakcyjnych gier i zadań online dla uczniów oraz z uczniami. Można między innymi stworzyć: zadania wielokrotnego wyboru,wykreślanki, puzzle, dobieranie w pary, krzyżówki, uzupełnianie, teksty z lukami i wiele więcej.

Staropolszczyzna dla klas technikum

Powstanie Warszawskie

Autorzy naszych lektur

Wordwall to platforma pozwalająca na przygotowanie interaktywnych zadań i ćwiczeń na bazie istniejących szablonów w formie kart pracy do wydrukowania. W wersji bezpłatnej program pozwala na przygotowanie 5 własnych zadań oraz nielimitowany dostęp do zadań przygotowanych przez inne osoby, które możemy dowolnie wykorzystać do własnych celów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przygotować zadanie, kliknij TUTAJ.

Poniżej przykład zadania wykonanego na platformie Wordwall.

Skip to content