Od kalcytu do szmaragdu

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

Zainteresowani chemią uczniowie uczestniczyli w wykładzie dr Krystyny Wołkowicz „ Od kalcytu do szmaragdu, czyli w mineralogicznym tyglu” , który wygłosiła w muzeum Geologicznym we wtorek 26 września. Przed wykładem obejrzeliśmy ciekawą wystawę minerałów oraz szkieletów pradawnych ssaków w głównej Sali muzeum. Dowiedzieliśmy się że zbadano ponad 5 tysięcy minerałów występujących w przyrodzie z czego większość występuje w postaci krystalicznej. Dr Wołkowicz przedstawiła rys historyczny mineralogii w przeszłości i porównała z obecnym stanem wiedzy. Przedstawiła właściwości zarówno tych pozornie mało efektownych ale bardzo ważnych jak i tych szlachetnych pięknie ukształtowanych przez naturę, Wykład o minerałach związany był z tematyką jaka jest omawiana na lekcjach chemii i geografii.