Kazimierzowska dla Niepodległej

wpis w: Aktualności | 0

W ramach obchodów 105-rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Naszej szkoły z oddziałów 2TFD, 2TMA, 2TFC, 2TFE oraz 4TMA i 4TMB uczestniczyli w wykładach w Izbie Pamięci Prezydentów RP na Uchodźstwie przy Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli. Uczniowie mieli możliwość rozbudzić świadomość narodową i kultywować tradycję oraz ożywić ciekawość świata, mogli poszerzyć horyzonty. Spotkali się z żywą historią Polski, zobaczyli eksponaty, doświadczyli ekskluzywnej narracji o minionych czasach, w ciekawy sposób poznali osobowości i autorytety minionych dekad: J. Piłsudski, W. Raczkowski, R. Kaczorowski, ks. J. Twardowski, ks. J. Peszkowski.