Astronomiczny Toruń

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 9 listopada uczniowie klas odzieżowych 2TMA, 3TMA i 3TMB wraz z opiekunami wczesnym rankiem wyruszyli na 2 dniową wycieczkę do Torunia. Pierwszego dnia wędrówki po Starym Mieście urozmaicała gra miejska, uwieńczona piernikowymi nagrodami. Spacerom po mieście towarzyszyło listopadowe słońce oraz korzenne aromaty. Następnie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w seansie w Planetarium gdzie odkrywali sekrety galaktyki. Kolejnego dnia uczniowie mieli szansę ma spotkanie z prawdziwym astronomem w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach gdzie poszerzyli wiedzę na temat astrologii, dowiedzieli się ile waży radioteleskop i czym astronom obserwuje niebo. Uwieńczeniem pobytu było własnoręczne  wypiekanie pierników w Muzeum Piernika. Powrotowi do domu towarzyszyły śpiewy na ustach i dobry humor.

Było super!