XII Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru

Asymetria, NIEsymetria.

PATRONATY ZAWODOWE:

Asymetria w modzie.
Asymetria jeszcze przed kilkoma dekadami traktowana była jako ekstrawagancja, dziś – jako elegancja.

To trend, coraz odważniej stosowany przez projektantów.

Polega na celowym, kontrolowanym zaburzeniu kompozycji. Dzięki temu sylwetka nabiera nowego charakteru, jest bardziej widoczna, unikatowa
i zaskakująca jednocześnie.
Zapraszamy do tworzenia wyjątkowych modeli z asymetrią kroju lub ozdobnych elementów: falbanek, marszczeń, wzorów i kolorów tkanin, które będą oryginalne, dodadzą wdzięku i elegancji.

Asymetria  jest nieprzewidywalna nieokiełznana, ekstrawagancka,  pozwala na „szaleństwo” w procesie projektowania ubiorów.

Organizator:

Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22
w Warszawie, ul. Kazimierzowska 60
e-mail: zsofk@eduwarszawa.pl,  www.zso.edu.pl

Celem konkursu jest umożliwienie młodym twórcom zaprezentowania swoich pomysłów artystycznych. Konkurs jest wyjątkową okazją do zmierzenia się z konkretnym zadaniem projektowym, samodzielnego dopracowania własnej wizji i wykreowania zamyślonego efektu końcowego, który zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Zapraszamy wszystkich tych z Was, którym nie brakuje kreatywnych pomysłów i odwagi w eksperymentowaniu z kolorem, formą i fakturą.

I. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

II. Konkurs jest dwuetapowy.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednego modelu ubioru
z wykorzystaniem dostępnych materiałów, a następnie uszycie stroju nawiązującego do tematu konkursu Asymetria, NIEsymetria.

Ubiór i dodatki powinny być wykonane przez projektanta samodzielnie.

Ubiory gotowe zakupione w sklepach, second handach lub ubiory przerabiane będą zdyskwalifikowane.

III. Zasady uczestnictwa w konkursie:

Etap pierwszy:

1. Zgłoszenie – do dnia 5 stycznia 2024 r.
    • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.zso.edu.pl wraz z dołączonymi 3 projektami ubiorów. Projekty powinny być zeskanowane w formacie A4 (sugerowany plik PDF, wielkość jednego pliku max. 10 MB),
    • Prosimy by plik by opisany nazwiskiem uczestnika oraz kolejnym numerem (np. Kowalski1, Kowalski2, …),
    • Pobranie wygenerowanej Karty Uczestnictwa (u dołu strony),
    • Przesłanie podpisanej Karty Uczestnictwa, z pieczątką szkoły:
      • skan na adres konkurs.zsofk@eduwarszawa.pl lub
      • fax (22) 849 – 62 – 18 lub
      • pocztą na adres: Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22, ul. Kazimierzowska 60, 02-543 Warszawa.
  1. Kwalifikacja do finału konkursu:
  • Wyniki pierwszego etapu konkursu ogłoszone będą do 10 stycznia 2024 r.
  • Po kwalifikacji autorzy wybranych prac zostaną w ciągu 7 dni poinformowani przez Organizatora.
  • Każdy uczestnik ma obowiązek wykonać kopię swojego projektu, według którego będzie szył ubiór na przegląd finałowy.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zatrzymania oryginałów projektów.
  • Organizator nie zapewnia tkanin oraz dodatków na wykonanie projektów.

Etap drugi:

1. Gotowy model – uszyty według projektu plastycznego – należy przesłać na adres Organizatora do  08.03.2024 r. Pożądany rozmiar ubiorów to 38.
  1. Gala finałowa – Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20.03.2024 r.
    • Stroje zostaną zaprezentowane przez modelki, które zapewni Organizator.
    • W przypadku konieczności użycia rekwizytów, których Organizator nie posiada, zapewnienie
      ich spoczywa na autorze projektu.
  2. Nagrody – I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

IV. Komisja konkursowa:

• Profesjonalne Jury zostanie powołane przez Organizatora.
  • Decyzje Jury co do kwalifikacji projektów, jak i części finałowej są ostateczne
    i nie podlegają odwołaniom.
  • Jury konkursu będzie oceniać: nowatorski i ciekawy pomysł ucznia, dobór tkanin, dodatków i ogólny sposób wykonania stroju.
  • W sprawach nieokreślonych przez regulamin konkursu decyzje podejmuje przewodnicząca Jury konkursu.
  • Komisja może unieważnić przyznaną nagrodę w przypadku udowodnienia plagiatu
    lub niedopełnienia wymogów regulaminowych.

V. Harmonogram konkursu:

1. Termin nadsyłania projektów do 05.01.2024 r.
  2. Kwalifikacja projektów do realizacji finałowych do 10.01.2024 r.
  3. Nadsyłanie gotowych prac 08.03.2024 r.
  4. Przegląd finałowy 20.03.2024 r.

SPONSORZY: