Wycieczka do Muzeum Romantyzmu

wpis w: z_humanistyczny | 0

Opinogóra. Cóż to za miejsce? Klasy 2TMB, 2TSA, 2TSB i 1TMB już wiedzą. 22 września nasi uczniowie udali się właśnie do Opinogóry, by zwiedzić Muzeum Romantyzmu, na które składa się 22-hektarowy zespół pałacowo-parkowy stanowiący ordynację rodu Krasińskich. Jego II ordynatem był Zygmunt Krasiński, jeden z trzech wieszczów narodowych, autor wielkich dramatów romantycznych „Nie-Boska komedia” i „Irydion”. Muzeum gromadzi pamiątki po rodzie Krasińskich. Na miejscu uczestniczyliśmy w lekcji: Romantyzm polski, zwiedziliśmy neogotycki, urokliwy pałacyk z licznymi pamiątkami po poecie, budynek oficyny dworskiej, dwór szlachecki, powozownię oraz klasycystyczny kościół z kryptą, gdzie spoczywają prochy członków rodziny Krasińskich. Wycieczka z pewnością pozwoli nam na głębsze zrozumienie epoki romantyzmu. Dla klasy 1TMB stała się również doskonałą okazją do bliższego poznania i integracji.