Szkolenie „Fryzjer przyjazny łuszczykom”

Dnia 14. czerwca w naszej szkole odbyło się szkolenie dla klas fryzjerskich, które zostało zrealizowane w ramach projektu „Spokojna głowa”. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Fundację No Shame – Bez Wstydu w województwie podlaskim.

Nasi Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat łuszczycy oraz innych chorób skóry głowy. Podczas szkolenia zaprezentowane zostały również rodzaje zabiegów fryzjerskich. Uczestnicy otrzymali praktyczne wskazówki związane z obsługą klienta w salonie.

Najbardziej oczekiwaną częścią szkolenia było badanie trychologiczne. Po krótkiej części teoretycznej, nasi Uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić badanie skóry głowy swoich kolegów i koleżanek, co sprawiło im ogromną przyjemność.