Przystanek Łódź

W dniach 19-20 kwietnia klasy 2 TMA, 2 TMB, 3 TMA, 3 TMB wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Łodzi. Podczas wyjazdu odwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa a w nim  wystawy MIASTO – MODA – MASZYNA  z kolekcjami w których znajdują się zarówno XIX-wieczne tkaniny koszulowe, jak i tekstylia medyczne. Specjalnie dla nich odbyła się prezentacja maszyn włókienniczych w ruchu. Uczniowie zwiedzili Orientarium, najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji.

Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w XX Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2023 „ Young Fashion Design Politechnika Łódzka”. Uczestniczyli w kreatywnych warsztatach, pokazach mody oraz zapoznali się z potencjałem Politechniki Łódzkiej, m. in z Zakresu Włókiennictwa i Wzornictwa. Nauczyciel naszej szkoły A. Walenda wzięła udział w debacie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Mody i Innowacji Tekstyliów.
Zbiorowa kolekcja uczniów naszej szkoły zaprezentowana podczas pokazu zdobyła wyróżnienie w kolekcji młodych projektantów. Zwycięzcom gratulujemy!

To była aktywna wycieczka podczas której uczniowie doświadczyli i nauczyli się wiele nowych rzeczy. Ten wyjazd na pewno zostanie w pamięci na długo. Uczestnikom życzymy kolejnych takich wyjazdów!