Okręgowy Etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 15.03.2023 r. w naszej szkole odbył się II etap  – okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. Gościliśmy uczniów z: Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, Zespołu Szkół nr 21 w Warszawie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach. Łącznie do etapu okręgowego przystąpiło 5 zespółów – w tym 2 zespoły reprezentujące Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie (Agnieszka Bidelska Trang i Teresa Kozłowska z klasy 4 TFF oraz Maja Rojek i Oliwia Rębowska z klasy 3 TFD).

O godzinie 10.00 Pani Dyrektor Magdalena Jarosińska przywitała wszystkich uczestników OWiUF oraz ich opiekunów. Zespoły rozpoczęły swoje zmagania od udzielania pisemnej odpowiedzi na 3 pytania przygotowane przez Komitet Główny. Następnie uczestnicy po prezentacji swojego filmu przygotowanego na potrzeby Olimpiady odpowiadali  na pytania Komisji o zaprojektowanej i wykonanej fryzurze, inspiracjach, metodach i technikach wykorzystanych w swojej pracy.

Każdy zespół maksymalnie mógł uzyskać 40 punktów: 25 punktów za film i ustne odpowiedzi oraz 15 punktów za pisemne odpowiedzi. Do Etapu Centralnego rekomendowany został zespół, który otrzymał największą ilość punktów – 37 (Agnieszka Bidelska Trang i Teresa Kozłowska).

Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w II etapie Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Fryzjerskich a opiekunowie podziękowania za przygotowanie młodych adeptów fryzjerstwa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!