Wycieczka do Łodzi

wpis w: Aktualności | 0

4 listopada uczniowie klas 2TFC oraz 2TMB wraz z wychowawcami Panem P. Olszewskim i Panią M. Jasińską oraz Panią dyrektor uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Orientarium, najnowszej części łódzkiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogliśmy podziwiać faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Dalsza część dnia upłynęła na spacerze po Manufakturze – dawne przemysłowe imperium fabrykanta Poznańskiego oraz ulicą Piotrkowską, gdzie zobaczyliśmy wiele pięknych secesyjnych kamienic z początku XX wieku, Fortepian Rubinsteina, Ławeczkę Tuwima, pomnik Fabrykantów Łódzkich oraz słynną Aleję Gwiazd. Ostatnim punktem programu był przejazd do Księżego Młyna oraz wejście na teren loftów „U Scheiblera”.

Wspaniała jesienna aura oraz doskonałe humory uczestników sprawiły, że wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.