Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.

Kochani nauczyciele

słowo miłość – za Wasze troski ,

słowo wdzięczność – za Wasz trud,

dar to skromny, dar uczniowski, wyśpiewany z naszych serc, jak z nut.

Dziękujemy Wam za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.

Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych . Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Uczniowie i przedstawiciele Samorządu Szkolnego

W czasie obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich Kosmetycznych nr 22 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych – oficjalnie przyjęto pierwszaków do społeczności szkolnej oraz część artystyczna, która umiliła święto Nauczycielom uczącym w naszej szkole. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas pierwszych: z klasy 1TSB, 1TFC, 1TFD. Wydarzenie wyreżyserowała  Pani Monika Wasilewicz przy współpracy technicznej Pana Kamila Komarowskiego. Samorząd Szkolny przekazał kwiaty na ręce Dyrekcji i Kierownictwa a całemu Gronu Pedagogicznemu wręczono symbolicznie jabłka na osłodę.