Buenos dias!!!

wpis w: Aktualności, Erasmus+, Projekty | 0

Kolejna grupa młodzieży wróciła pełna pozytywnych wrażeń z pięknej i słonecznej Sewilli.

W okresie od 30 kwietnia 2022 r. do 28 maja 2022 r. szesnastoosobowa grupa młodzieży pilnie realizowała praktykę zawodową pod czujnym okiem hiszpańskich pracodawców, opiekunów z ramienia szkoły, jak również opiekuna z ramienia organizacji pośredniczącej Euromind.

Dla 8 uczniów kształcących się w zawodzie Technik usług fryzjerskich praktyki odbywały się w salonach fryzjerskich a dla 8 uczniów kształcących się w zawodzie Technik przemysłu mody w atelier znanych hiszpańskich projektantów. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności zawodowe, pogłębiali fachową wiedzę praktyczną i teoretyczną. W rzeczywistych warunkach pracy poznawali trendy mody panujące w Hiszpanii.

Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe, doskonalili umiejętności językowe, poznali zwyczaje hiszpańskie  i próbowali specjały kuchni hiszpańskiej. Realizując program kulturowy poznali najciekawsze zabytki Sewilli, Malagi i Kadyksu.
W ramach działań upowszechniających uczestnicy wraz z opiekunami zamieszczali posty na portalu społecznościowym – https://www.facebook.com/groups/546637683720894