Poznaj Polskę

wpis w: Aktualności | 0

W ramach działania „Poznaj Polskę” uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia uczestniczyli w wycieczce popularyzującej zabytki i dziedzictwo narodowe, która odbyła się w dniach 13-14.12.2021 roku. Młodzież podczas wycieczki zwiedziła Stare i Nowe Miasto w Toruniu, mogła podziwiać architekturę miasta. Podczas wieczornego spaceru po Toruniu uczniowie zobaczyli najważniejsze zabytki miasta: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku Toruńskim, Bazylikę Katedralną Świętego Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Planetarium, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Fort IV, Ratusz Staromiejski. Młodzież, zwiedziła Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, dzięki temu poznała współczesną architekturę miejsc sakralnych. Odwiedziła również Park Pamięci Narodowej znajdujący się obok nowoczesnego kościoła, dzięki czemu dowiedziała się i uzmysłowiła sobie ogrom zagłady ludzi podczas II wojny światowej i oddała hołd Polakom. Uczniowie uczestniczyli w pokazie w Planetarium pt. „Gwiazda Betlejemska” podczas, którego mogli dowiedzieć się wielu informacji o gwiazdach i ciałach niebieskich. Po projekcji zwiedzili wystawę interaktywną pt. „Geodium”, na której sami wykonywali doświadczenia. Kolejnym punktem na trasie wycieczki był Ciechocinek. Uczniowie odbyli spacer po Parku Zdrojowym i dowiedzieli się o zdrowotnym działaniu tężni. Młodzież zwiedziła również Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego, w którym mogła zobaczyć jak ewoluowały przedmioty służące do rehabilitacji i lecznictwa oraz obejrzała jak wygląda proces tworzenia soli. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu uczniowie mogli uczestniczyć w wycieczce, która dostarczyła im wszechstronnej wiedzy i wielu niezapomnianych wrażeń.