W teatrze powszechnym

wpis w: Aktualności, z_humanistyczny | 0

Dnia 5 grudnia uczniowie szkoły branżowej i technikum spędzili wieczór na przedstawieniu: Jak ocalić świat na małej scenie? Reżyser- Paweł Łysak wykorzystał motyw apokalipsy, by skomentować współczesny świat. Sztuka była ważnym głosem w dyskusji na temat relacji: człowiek – natura. Zwróciła uwagę na degradację środowiska przez człowieka. Ostrzega, że ludzka egzystencja jest zagrożona. Aktorzy ze sceny apelowali o zachowanie rozsądku i zmiany stylu życia, by ocalić świat nie tylko na małej scenie. Scenografia wymownie dopełniła przesłanie tekstu kultury. Klasyczna muzyka kontrastowała z nowoczesnymi rekwizytami na scenie. Młodzieży podobały się: konwencja artystyczna polegająca na aktywnym udziale publiczności w wypowiadanych kwestiach oraz wykorzystanie efektu stroboskopowego. Spektakl, który miał charakter performence obejrzało 90. uczniów z opiekunami: J.Muranty, A.Szelenbaum–Lazarowską, I.Włoskowicz i A.Żmudą.