Projekt społeczny

wpis w: Aktualności, Projekty | 0

Uczniowie oddziału 1TMB pod opieką wychowawcy Małgorzaty Kur wzięli udział w realizacji projektu społecznego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Otrzymaliśmy fundusze i zaproponowaliśmy warsztaty szkolne w Szkole Podstawowej 169 w Wilanowie. W warsztacie wzięło udział 20 pierwszoklasistów. Uczniowie technikum uszyli płócienne worki dla dzieci, na zajęciach z kreowania ubioru, które młodsi koledzy będą mogli wykorzystać na swoje rzeczy na zajęcia WF lub w innych celach – jeden pokazowy worek został uszyty w Szkole Podstawowej podczas warsztatów. Zajęcia odbyły się 23 maja i trwały 5 godzin. Dzieci usłyszały i zobaczyły jak się taki worek powstaje, od projektu do uszycia. Poznały maszynę do szycia, jej zastosowania. Następnie realizowaliśmy warsztaty plastyczne – dzieci ozdabiały swoje worki zakupionymi gadżetami. Tematyka ozdabiania nawiązywała do ekologii, świata roślin i zwierząt, poprzedzona krótką prezentacją o roślinach. Animatorami byli uczniowie oddziału 1TMB (15 osób), także mama jednej uczennicy bardzo nas wspierała. Na zakończenie nie zabrakło słodkości.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt, od pomysłu, zakupów, wykroju poprzez uszycie i prezentację.