Wernisaż prac projektu: Escher – fenomen logicznego designu

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

22 listopada w Centrum Promocji Mody w Łodzi odbył się wernisaż prac inspirowanych i wzorujących się twórczością Mauritsa Cornelisa Eschera, w ramach projektu: ESCHER – FENOMEN LOGICZNEGO DESIGNU. Były tam również prace uczniów naszej szkoły. Powstały one na warsztatach odbywających się w ZSOFiK, prowadzonych przez stylistę pana Tomasza Gąsiennica – Józkowy oraz trenera kreatywnego myślenia panią Monikę Just, Fundacja Kolorowo.
Dokonując matematycznych przekształceń (tesselacji) i upiększając je wyobraźnią, stworzyli oni niesamowite, oryginalne wzory. Prace naszej młodzieży dostrzegli i docenili organizatorzy jedynego w Polsce wernisażu prac wybitnego holenderskiego artysty M.C. Eschera. Znany jest on z tworzenia parkietaży, iluzji geometrycznej, powierzchni hiperbolicznych. Jego prace znajdują się również w książce do matematyki.
Obok oryginalnych dzieł Eschera sprowadzonych prosto z Amsterdamu, zawisło 40 najlepszych prac, stworzonych na warsztatach w całej Polsce. Wśród tych 40, aż 17 prac należało do uczniów naszej szkoły.
Wyróżnieni zostali: Jowita Żak, King Luck, Angelika Dąbrowska (2TPMB), Marta Pietrak, Anna Szafrańska, Wiktoria Żebrowska (2TPMA), Katarzyna Kowalska, Zuzanna Kowalczuk, Weronika Sujak (3TPMA) oraz Paulina Studnicka, Jakub Patyk, Zuzanna Rostkowska, Julia Zarecka, Barbara Kaszuba, Hanna Siodłak, Magdalena Bąk, Wiktoria Dobrzelak (3TPMB)

Dziękujemy Fundacji Kolorowo za wyróżnienie, a uczniom GRATULUJEMY !