Tydzień Wiedzy i Umiejętności Zawodowych

W dniach 5-9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkolne Tydzień Wiedzy i Umiejętności Zawodowych.
Wśród wydarzeń, które miały miejsce można było znaleźć: wykłady: „Nowoczesne technologie i wzory tkanin wiosna-lato 2019” (Politechnika Łódzka) „Trendy w modzie” (VIAMODA) „Co nosiło się i nosi na głowie w XX i XXI wieku” (p. Ewa Godun) Spotkanie z mistrzynią świata we fryzjerstwie = p. Jagodą Korzeniewską – Foto Global Stylist Award OMC „Losy absolwentki Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego” – p. Blanka Kozłowska wycieczki: Wyjście do Studia Sztuki Strzyżenia u pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu Dzień otwarty w firmie „POTIS & VERSO L’AF” wystawy: wystawa zdjęć Bartłomieja Efenberga pokaz mody kolekcji konkursowych konkursy: IV Konkurs Fryzjerski Z falami za Pan Brat: „Awangarda na Fali” I etap Konkursu „English for Hairdressers” konkursy językowe: „Znajomości terminologii branżowej z języka niemieckiego”.
W dniu 09.11.2018 zaszczyciła nas swoją obecności Pani Jagoda Korzeniewska. Pani Jagoda jest reprezentantką Polski na zawodach międzynarodowych jest członiem Kadry Fryzjerstwa Polskiego. Doświadczenie zdobywała do tej pory w Polsce, Francji, Seul’u, Hiszpanii, Szkocji, Niemczech, Rosji oraz na Ukrainie. Na Mistrzostwach Polski zdobyła dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Najbardziej spektakularnym osiągnięciem Pani Jagody jest indywidualne 8. miejsce na Świecie, 6. w Europie, 4. na Świecie i w końcu 2. Vice Mistrzostwo Świata. Ciągle podąża za marzeniami i swoimi celami. Motywuje ludzi aby dać im moc. W Szkole pani Jagoda poprowadziła wykład motywujący dla uczniów klasy I BS pierwszego stopnia w ramach tygodnia umiejętności zawodowych. Tytuł przewodni spotkania „Od zera do Mistrza!” Zorganizowane spotkanie było inicjatywą Beaty Wach Mińkowskiej – wychowawcy klasy IBSA
8 listopada 2018r. odbył się IV Wewnątrzszkolny Konkurs Fryzjerski Z Falami Za Pan Brat pt. „Awangarda na fali”. Celem konkursu było doskonalenie manualnych umiejętności zawodowych, rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki, a także promocja młodych talentów. Do konkursu zgłosiło się 12 uczestników. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli przedmiotów zawodowych fryzjerskich i odzieżowych po długich i burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Chruściak Ewelina (3TD)
II miejsce – Taranowski Patryk (2TC)
III miejsce – Prus Damian (3TC)

Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę w XI Konkursie Fantazji Fryzjerskiej.
6 listopada odbył się drugi etap Konkursu ze znajomości terminologii branżowej z języka niemieckiego.

Laureatkami konkursu w ramach klas o profilu odzieżowym zostały:
I miejsce Aleksandra Grabska- 2 TPMB
II miejsce Maja Cuber- 2 TPMA
III miejsce Julia Kutak- 2 TPMA

Laureatkami konkursu w ramach klas o profilu fryzjerskim zostały:
I miejsce Julia Karwowska- 2 TD
II miejsce Alicja Cackowska- 2TE
III miejsce Aleksandra Cackowska- 2 TE i Karolina Rutecka- 2TD
5 listopada 2018 roku 2TC wraz z opiekunem p. Pauliną Wawrzyn była z wizytą w Studio Sztuki w Warszawie. Jest to najstarsza, niepubliczna szkoła artystyczna w Polsce. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość rozmowy z założycielką i dyrektorem szkoły p. Danutą Konarzewską, która niezwykle ciekawie opowiadała o zajęciach, które odbywają się w szkole z zakresu charakteryzacji wizażu z perukarstwem, czesaniem stylowym i stylizacją fryzur, stylizacji kostiumu i kreacji wizerunku z podstawami makijażu oraz wiele innych. Ponadto uczniowie mieli możliwość porozmawiania z wykładowcami szkoły, m.in. p. Karoliną Słowik – charakteryzatorką, która niezwykle ciekawie opowiadała o swojej pracy zarówno w Studio Sztuki jak i na różnych planach filmowych. Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczenia eksponatów wykonanych przez słuchaczy Studia oraz przymierzenia niektórych z nich. Wizyta była niezwykle motywująca do dalszej pracy!