Escher – Fenomen logicznego designu

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

Pod tym hasłem 18 i 29 października w naszej szkole odbyły się warsztaty inspirowane Escherem w ramach projektu „Matematyczne natchnienie artysty”
Warsztaty poprowadzili przedstawiciele FUNDACJ KOLOROWO stylista pan Tomasz Gąsiennica- Józkowy wraz trenerem twórczego myślenia panią Moniką Just. M.C.Escher to holenderski artysta, który w swej twórczości inspirował się matematyką. Jednym z obszarów zainteresowań Eschera były tesselacje, czyli parkietaże płaszczyzny lub posadzki.
Projekt stanowi innowacyjną metodę w edukacji geometrycznej. Udział w warsztatach służył lepszemu zrozumieniu, a w rezultacie „polubieniu” geometrii. Rozwijanie wrażliwości geometrycznej i opanowanie odpowiednich umiejętności, daje możliwość przełożenia projektów geometrycznych na współczesny design w przemyśle projektowaniu tkanin, papierów oraz ceramiki łazienkowej.
W warsztatach brały udział klasy 2 i 3 technikum odzieżowego, tworząc niepowtarzalne, fenomenalne wzory parkietaży. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane podczas wernisażu i wystawy w Łodzi. Czekamy cierpliwie na werdykt….
Zapraszamy do fotorelacji z tego twórczego i kreatywnego spotkania .