Sól ziemi. Obywatele 1918

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 18. października 2018r, wybrało się kilku uczniów z naszej szkoły na widowisko narracyjne pt. „Sól ziemi. Obywatele 1918”. Spektakl odbył się w Austriackim Forum Kultury przy ulicy Próżnej 7/9 o godzinie 19.30 i trwał ok. dwóch godzin Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3TPMA, z 3TD i z 2TD. Widowisko narracyjne opowiadała pani Małgorzata Litwinowicz, która przedstawiała losy bohaterów żyjących w Galicji pod panowaniem cesarza Franciszka Józefa i zmieniających się czasów – nadejścia pierwszej wojny światowej. i związanego z tym awansu społecznego dla głównego bohatera Piotra Niewiadomskiego i innych. Młodzieży podobał się żywy język, ekspresja mówienia, czasem było to opowiadanie ściszonym głosem, co też przykuwało uwagę słuchaczy. Na skrzypcach grała i śpiewała Jolanta Kossakowska. Ciekawe były losy bohaterów i ich wyjazd do Ameryki. Dowiedzieliśmy się jak żyli sto lat temu przeciętni polscy obywatele.