Historia prawdziwa

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 15 października uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji działań z edukacji patriotycznej obejrzeli film Dywizjon 303.Historia prawdziwa w reż. Denisa Delicia. Tekst kultury powstał na podstawie powieść Arkadiusza Fidlera Dywizjon 303. Reżyser opowiedział o niecodziennych i niezwykłych Polakach, którzy służyli w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii. Wyraźnie zaakcentował świat wartości młodego pokolenia, dla którego wolność kraju stała się najważniejszą ideą.
Film wyeksponował sylwetki lotników- bohaterów walczących w Dywizjonie 303. Umożliwił poznanie losów polskich pilotów przede wszystkim Witolda Urbanowicza i Jana Zumbacha. Ułatwił zrozumienie istotnych, ale jakże trudnych wartości, takich jak patriotyzm, ojczyzna i honor.
Uczniowie byli poruszeni realiami II wojny światowej, w których znaleźli się ich rówieśnicy, żyjących w tamtych czasach. Podziwiali bohaterskie dokonania polskich lotników. Zrozumieli, że w wyjątkowych czasach młodzi ludzie muszą zdobyć się na odwagę, by walczyć z wrogiem.