Śladami martyrologii narodowej

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 2 października uczniowie oddziału IV Te w ramach edukacji patriotycznej na zajęciach z wychowawcą udali się na spacer historyczny po Mokotowie. Młodzież podążała śladami walk powstańczych żołnierzy V Obwodu AK Mokotów oraz pułku AK Baszta. Odwiedziła powstańcze miejsca pamięci – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, gdzie 2 sierpnia Niemcy zamordowali 60 osób. Zapaliła znicz pod tablicą ufundowaną przez żołnierzy AK w hołdzie torturowanym w okresie komunistycznego terroru przy ulicy Rakowieckiej.Zatrzymała się przy kamienicy Melchiora Wańkowicza, którego córka zginęła w Powstaniu Warszawskim jako łączniczka zgrupowania Radosław.
Spacer śladami miejsc martyrologii narodowej okazał się niebanalną lekcją historii. Uwrażliwił młode pokolenie na trudne losy Ojczyzny.