Salon maturzystów – Perspektywy 2018

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 12, 13 września uczniowie maturalnych klas odwiedzili Salon Maturzystów w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała prezentacje na temat zasad egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych oraz z najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Przyszli maturzyści uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez ekspertów OKE na temat: Egzamin maturalny z matematyki – analiza wymagań. Niezwykle ciekawy okazał się wykład motywacyjny Nauczyciela Roku 2008 – Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać.
Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą studiów przedstawioną przez stołeczne uczelnie, a także z innych polskich miast akademickich: Krakowa, Poznania i Koszalina.