Zwiedzamy kulisy teatru

wpis w: Aktualności, z_odziezowy | 0

Uczniowie klas 2TPMA i 2TPMB oraz 1TPMB w marcu i maju br. zwiedzali Teatr Wielki – Operę Narodową od kulis. Zgłębianie ich tajemnic rozpoczęło się od wysłuchania prelekcji o historii gmachu, potem wędrując za przewodnikiem uczniowie mieli okazją stanąć na jednej z największych scen operowych świata, poznać jej techniczne możliwości, wysłuchać ciekawych anegdot dotyczących rekwizytów teatralnych oraz zobaczyć pracę obsługi przygotowujących scenę do spektaklu. Zajrzeć do wielu pracowni artystycznych m.in. malarni, modelatorni, stolarni oraz szczególnie interesującej uczniów pracowni krawieckiej i ogromnego magazynu kostiumów. Wielkie wrażenie wywarła na wszystkich scena główna teatru oraz usytuowanie miejsc widowiskowych. To okazja, by obejrzeć od środka niezwykły świat opery, znaleźć się „po drugiej stronie lustra”.