Żyj zdrowo na sportowo – podsumowanie projektu

wpis w: Aktualności, Projekty, z_wfedb | 0

Dnia 26 kwietnia klasy drugie zrealizowały projekt pt. „Żyj zdrowo na sportowo” w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej. Projekt ten opierał się na wielu działaniach. Największą atrakcją tego dnia była rozmowa z gościem specjalnym- panią Klaudią Sygit, wielokrotną medalistką fitness sylwetkowego. Młodzież zadawała pytania na temat zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych i startów w zawodach. Następnie przedstawione były prezentacje, pokazy ćwiczeń i różne quizy. Sale gimnastyczną i korytarze ożywiły plakaty, ulotki i hasła związane z tematem projektu. Na długiej przerwie został zorganizowany bufet ze zdrową żywnością. Oczywiście do każdej potrawy dołączane były przepisy na jej wykonanie. Dzięki pani pielęgniarce uczniowie mogli zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz BMI.
Na jakość naszego codziennego życia wpływ maja przede wszystkim: to, w jaki sposób się odżywiamy, czy uprawiamy jakikolwiek rodzaj aktywności fizycznej i czy stosujemy używki. W swoich działaniach uczniowie odnieśli się do tych trzech zagadnień. Starali się przekazać jak najwięcej informacji, z nadzieją, że posłużą one pomocą w podejmowaniu decyzji, dotyczących Waszego zdrowia i bezpieczeństwa. Projekt przygotowali uczniowie wszystkich klas drugich technikum i szkoły branżowej, pod kierunkiem zespołu nauczycieli WF.