Katyń = prawda i pamięć

wpis w: Aktualności, Konkursy | 0
Dnia 05 kwietnia w Muzeum Katyńskim odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich Laureatów XVIII edycji Konkursu Katyń: Prawda i Pamięć- zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty. Celem konkursu było upowszechnienie znajomości historii najnowszej wśród młodzieży, wychowanie patriotyczne w oparciu o przekaz pokoleniowy, budzenie szacunku dla postawy Polaków w czasie II wojny światowej.
Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność Pan Andrzej Kropiwnicki i Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pan Andrzej Sosnowski uświetnili swoją obecnością spotkanie.
Uczeń IV Tb Mateusz Machnik jako Laureat Konkursu otrzymał w nagrodę – wyjazd na Ukrainę – XVII Pielgrzymkę na Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie – Bykowni . Uczniowi będzie towarzyszyć Joanna Muranty, która sprawowała opiekę merytoryczną w aspekcie historycznym Fundatorem nagrody jest Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Bogdan Olesiński.
Dnia 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Odyńca 57 odbyło się dzielnicowe podsumowanie Konkursu Historycznego. Nasi uczniowie i nauczyciele po raz kolejny odnieśli sukces i zostali nagrodzeni. Dyplomy i nagrody książkowe wręczył Pan Krzysztof Skolimowski z- ca Burmistrza Dzielnicy Mokotów.
Nagroda I Stopnia – Mateusz Machnik
Nagroda II Stopnia – Julia Kowalska
Nagroda III Stopnia – Katarzyna Kostera

Uczennice zostały przygotowane przez nauczycieli: Małgorzatę Kur i Grażynę Chrostowską – Juszczyk.
GRATULUJEMY !