Międzyszkolny Konkurs Literacki: „Moja szkoła dawniej i dziś”

Dnia 01 grudnia został rozstrzygnięty konkurs literacki zorganizowany z okazji 105 rocznicy powstania Naszej Szkoły. Jego mottem przewodnim były słowa Marii Bratkowskiej, pochodzące z listu dotyczącego znaczenia edukacji dla przyszłości społeczeństwa.

Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania uczniów w życie szkoły w kontekście jej historii i bogatej wiekowej tradycji.

Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież mogła uświadomić sobie zależność między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Była to okazja, aby wzbogacić swój literacki warsztat.

W konkursie wzięli udział uczniowie mokotowskich szkół.

Komisja wytypowała najlepsze prace:

I miejsce          Aleksandra Jakóbik – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1
II miejsce        Eleni Pliatsika – XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
III miejsce       Patrycja Śmiechowska Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie im. Marii Bratkowskiej

Wyróżnienia:
Dominika Wichiciel – CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne Przy Łazienkach