Studio sztuki

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 04 grudnia klasy 3 TC i 4 TE wraz z p. E. Mierzwą i p. P. Wawrzyn uczestniczyły w wyjściu do „Studia Sztuki”- szkoły charakteryzacji, wizażu, stylizacji i projektowania. Celem spotkania z wykładowcami było przybliżenie informacji o dziedzinach pokrewnych z fryzjerstwem czyli charakteryzacją i wizażem.

Studio Sztuki to założona w 1992 roku w Warszawie, niepubliczna szkoła artystyczna w Polsce, która w tym roku obchodzi dwudziestopięciolecie nieprzerwanej działalności i jako pierwsza została wpisana do rejestru szkół niepublicznych jako policealna szkoła artystyczna. W czasie naszej wizyty mogliśmy bliżej poznać zawód charakteryzatora i wizażysty, dokładnie obejrzeć prace, które zostały wykonane przez słuchaczy szkoły i zapoznać się z całą ofertą edukacyjną Studia Sztuki.

Pani dyrektor placówki – Danuta Konarzewska opowiedziała nam historię szkoły oraz przedstawiała nam profil swoich absolwentów, którzy aktualnie robią karierę w dziedzinach takich jak charakteryzacja teatralna i filmowa, wizaż, efekty specjalne, stylizacja fryzur, perukarstwo, kreacja wizerunku, projektowanie ubioru, modelowanie i krawiectwo, grafika komputerowa i animacja, malarstwo, rzeźba, projektowanie, fotografia. Pani dyrektor przedstawiła nam cała listę produkcji filmowych i teatralnych oraz innych przedsięwzięć medialnych, gdzie obecnie realizują się dawni słuchacze szkoły. Na koniec zastaliśmy zaproszeni na coroczny pokaz prac dyplomowych, który odbywa się w czerwcu. Obejrzeliśmy fantastyczne prace słuchaczy i dowiedzieliśmy się o podstawowych tajnikach charakteryzacji.