99. rocznica odzyskania niepodległości

wpis w: Aktualności, z_humanistyczny | 0

W przeddzień 11 listopada w Szkole uczczono rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zorganizowano uroczysty apel, uczniowie recytowali wiersze , cytowali słowa czołowych polityków XX w o potrzebie stworzenia niezawisłe państwa polskiego. Gość specjalny dr Emil Noiński z Muzeum Józefa Piłsudskiego z Sulejówka przybliżył postać Marszałka i jego dokonania w budowie państwa polskiego.

Podniosła atmosfera, sztandar, hymn i dekoracja wykonana samodzielnie przez uczniów wzmocniły wyraz artystyczny przedsięwzięcia. Była to bezwątpienia lekcja patriotyzmu!

Ogromne podziękowania dla przedstawicieli klasy 1TE za udział w apelu oraz oprawie technicznej i artystycznej: P. I.Sokołowskiej, P. A. Ciecierskiej.