Hazard? Nie daj się wciągnąć! – akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.
W poprzednich edycjach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” zorganizowano  ponad 4,8  tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 192 tys. osób.

Więcej informacji na stronie www.niedlahazardu.gov.pl

Cel akcji i jej odbiorcy

Zajęcia prowadzone przez trenerów KAS mają przede wszystkim ostrzec młodzież przed niebezpieczeństwem jakie wiąże się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych. Chcemy również  zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania przez dzieci i młodzież z gier komputerowych, takie jak uzależnienie czy wyizolowanie społeczne. Naszym celem jest też uświadomienie, że rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wiąże się z ryzykiem uzależnienia od hazardu.

Akcja skierowana jest m.in. do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.