Szkolna wystawa „1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

A.Rychlicka

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony 1 marca od 2011 r. Został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego jako upamiętnienie faktu, że 1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej strzałem w tył głowy zamordowani zostali przywódcy IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – Łukasz Ciepliński i jego towarzyszy walki.

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, nauczyciele bibliotekarze ZSOFiK przygotowali szkolną wystawę „1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, a także szereg materiałów edukacyjnych: filmów, artykułów, audycji dostępnych na stronie biblioteki ZSOFiK. W ten sposób biblioteka szkolna upamiętniła Żołnierzy Niezłomnych – polskich  bohaterów którzy walczyli o niepodległość. 

Tagi
Skip to content