„Pamiętajcie o ogrodach Warszawy”

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w VI edycji varsavianistycznego konkursu literackiego, który w roku 2021 przebiega pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy“. Temat nawiązuje do organizowanych przez Muzeum Warszawy wystaw czasowych: „Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji” oraz  „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”. Inspiracją dla tytułu konkursu stały się słowa Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach, czy tak trudno być poetą“.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza tematycznie związanego z dowolnie wybranym konkretnym parkiem lub ogrodem Warszawy, z jego florą i/lub fauną, a następnie przesłanie pracy konkursowej za pośrednictwem szkoły/nauczyciela/rodzica na adres organizatora. Termin nadsyłania prac upływa 23 kwietnia 2021 roku. Szczegóły konkursu w dołączonym Regulaminie.

(Pod adresem: https://muzeumwarszawy.pl/konkurs-literacki-muzeum-warszawy/ zamieszczony został wykaz parków i ogrodów Warszawy).

Załącznik 1

Załącznik 2